Sny umożliwiające rozwiązanie problemów

Drukuj
1 2 3

  Mówi się często, że sny zawierają odpowiedzi na problemy występujące w życiu świadomym. Wiele ludzi umyślnie przekłada podjęcie decyzji na następny dzień, uważając, że każdy problem należy „przespać". Ze snów w rozwiązaniu swych problemów korzystało wielu naukowców i matematyków. Amerykański wynalazca Tomasz Edison (1848-1931). często ucinał sobie drzemki podczas pracy i twierdził, że sporo najlepszych pomysłów poczęło się w nim właśnie w czasie snu. Znany XIX-wieczny niemiecki chemik, Friedrich August Kekule von Stradovitz, śnił podczas drzemki przed kominkiem o zbudowanym z atomów wężu, który gonił i zjadał własny ogon, tworząc zamknięty łańcuch. Sen ten umożliwił Kekule'mu odkrycie, że atomy cząsteczki benzenu ułożone są koliście, a nie —jak sądzono — w linii prostej.


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja

Jak interpretować

 Podstawową rolą snu, jest zachowanie stabilizacji psychicznej. W naturze mary senne mają funkcję pokrywać podświadomość z ułamkiem świadomości.

 Symbole są podstawą materiału, do poznania fenomenu jakim jest sen. Interpretując symbolikę , traktuj wszystko jak fakty, specyficzne przejawy naszego instynktu.

 Analizując znaczenie, zmierzaj w głąb ich zawartości, starając się wychwycić obrazy i szczególne myśli, nie wybiegając  zbytnio poza jego granice.

 
 
 

Kropla mądrości...

'' Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić ''

autor Michael Pflegher