Sny wyrażające obawy

Drukuj
1 2 3

  Umysł nieświadomie pochłania informacje, które mogą znaleźć ujście w snach. Ich interpretacja opiera się na jakiejś wiedzy uprzedniej. W swojej Księdze snów i duchów (IS97) Andrew Lang opisuje przypadek prawnika, który wyszedł wieczorem wysłać kilka listów. Później, pomimo gorączkowych poszukiwań, nie mógł znaleźć czeku, który otrzymał tego dnia. We śnie zobaczył czek zwinięty za barierką przy drzwiach wejściowych. Kiedy się obudził, znalazł czek dokładnie tam, gdzie zobaczył go we śnie. Prawdopodobnie podświadomie zauważył upadek czeku, kiedy wychodził na pocztę. Ponura atmosfera i przerażająca treść niektórych snów wskazują na kłopoty zdrowotne organizm, być może, próbuje wymusić u nas jakąś akcję ratowniczą. Pewna kobieta zobaczyła we śnie dach własnego domu przebity konarami drzewa, zerwanymi podczas huraganu: następnego dnia miała wylew. W swoim słynnym śnie Calpumia, żona rzymskiego cesarza Juliusza Cezara, widziała, jak jej mąż zostaje zamordowany w senacie. Cezar zignorował jej ostrzeżenie i następnego dnia został zasztyletowany na śmierć. Niesłychany przykład dotyczy norweskiego rybaka imieniem Johnson, mającego na dwa dni przed zatonię- ciem Titanica w 1907 roku sen, w którym jakiś głos powiedział mu, że wielki liniowec Titanic zatonie po zderzeniu się z górą lodową. Johnson obudził się zlany potem, po czym ponownie zasnął i powrócił do swego snu, w którym czul się nieswojo i doświadczał lodowatych fal zalewających jego ciało. 


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja

Jak interpretować

 Podstawową rolą snu, jest zachowanie stabilizacji psychicznej. W naturze mary senne mają funkcję pokrywać podświadomość z ułamkiem świadomości.

 Symbole są podstawą materiału, do poznania fenomenu jakim jest sen. Interpretując symbolikę , traktuj wszystko jak fakty, specyficzne przejawy naszego instynktu.

 Analizując znaczenie, zmierzaj w głąb ich zawartości, starając się wychwycić obrazy i szczególne myśli, nie wybiegając  zbytnio poza jego granice.

 
 
 

Kropla mądrości...

'' Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić ''

autor Michael Pflegher