Jak interpretować

 Podstawową rolą snu, jest zachowanie stabilizacji psychicznej. W naturze mary senne mają funkcję pokrywać podświadomość z ułamkiem świadomości.

 Symbole są podstawą materiału, do poznania fenomenu jakim jest sen. Interpretując symbolikę , traktuj wszystko jak fakty, specyficzne przejawy naszego instynktu.

 Analizując znaczenie, zmierzaj w głąb ich zawartości, starając się wychwycić obrazy i szczególne myśli, nie wybiegając  zbytnio poza jego granice.

 
 
 

Najstarsze zapiski

 Do jednych z najstarszych zachowanych zapisów snów wraz ze szczegółowymi objaśnieniami, należy Egipski papirus pochodzący z około 1250 r.p.n.e. Zawiera spis niewielu jak na obecne czasy około 200 snów i objaśnień kapłanów Thorusa, Egipskiego boga światła.

Źrenice

Źrenice
Źrenice

 Wielkość źrenicy wskazuje na różne poziomy świadomości. Rys. (l) to źrenica w stanie normalnej świadomości. Na rys. (2) źrenica jest nieco rozszerzona wskazując na stan łagodnej narkozy. Pozostałe rysunki (3-5) ukazują źrenicę przy pogłębiającej się narkozie. Do zapisu czynności elektrycznej mózgu oraz ukazywania jej w postaci wykresów służy tzw. elektroencefalograf.

Umysł nieświadomy

 Warstwa nieświadomości ukryta jest pod świadomym umysłem każdego z nas. Jest to teren psychiki mający ogromny wpływ na ' mary senne ' i jak uczeni uważają na wszystkie nasze myśli i czyny. W czasach obecnych, dzięki badaniom psychoanalitycznym, które to jako pierwszy wprowadził to pojęcie Zygmunt Freud i dalszych jego badaniach snów zaczęto doceniać rolę nieświadomości.

 

Kropla mądrości...

'' Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić ''

autor Michael Pflegher