Jak interpretować

 Podstawową rolą snu, jest zachowanie stabilizacji psychicznej. W naturze mary senne mają funkcję pokrywać podświadomość z ułamkiem świadomości.

 Symbole są podstawą materiału, do poznania fenomenu jakim jest sen. Interpretując symbolikę , traktuj wszystko jak fakty, specyficzne przejawy naszego instynktu.

 Analizując znaczenie, zmierzaj w głąb ich zawartości, starając się wychwycić obrazy i szczególne myśli, nie wybiegając  zbytnio poza jego granice.

 

Najważniejsze zasady, jak urządzić sypialnię według feng shui.

 Według chińskiej tradycji idealne łóżko w sypialni nie powinno posiadać metalowych ram – przyspieszają one bowiem energię chi, utrudniając nam spokojne wysypianie się. Podobnym rozwiązaniem są również łóżka wodne, powodujące wilgoć, prowadzą do złej koniunktury chi. 

 Mareriałem, sprzyjającym odpowiedniemu wypoczynkowi w sypialni, jest naturalne drewno. Kształt zgodny z zasadami feng shui, łóżko w sypialni nie powinno posiadać ostrychostrych kantów, zatem decydując się na zakup wybieraj takie o zaokrąglonych kształtach. 

Jak ustawić łóżko w sypialni? 

Najodpowiedniejszym ustawieniem łóżka w jest skierowanie nagłówka w kierunku ściany, by zapewnić sobie dostęp  do niego z trzech stron. 

Unikaj ustawienia łóżka na wprost drzwi, którą to pozycję Chińczycy nazywają „ pozycją trumienną ”. Jeśli występuje możliwość, ustaw łóżko możliwie jak najdalej od okna, aby wpadająca do pomieszczenia  energia nie zakłócała spokojnego snu.

Równiez złym rozwiązaniem jest pozycja łóżka pomiędzy drzwiami a oknem. Tworzymy wówczas tak zwany „tunel powietrzny”, który wytwarza zły wpływ i ma negatywne działanie na jakość wypoczynku.

Kolory ścian

Światło sypialniane w zgodności z feng shui powinno być lekko przytłumione. Nie najlepszym rozwiązaniem są lampy ze szklanym, przezroczystym kloszem. Odpowiednio spełniają swą funkcję abażury z mlecznego szkła lub przysłonięte tkaniną. Padające światło nada sypialni odpowiedni klimat. Pragnąc wyciszenia, zdecydowanie dobieramy stonowane, spokojne kolory ścian  oraz sypialnianych dodatków. Kontrastowe kolory wytwarzają intensywny obieg energii - przydatny w ciągu dnia, ale niekorzystny podczas odpoczynku. 

 
 

Kropla mądrości...

'' Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić ''

autor Michael Pflegher